• ז' תשרי 22.9.23

אל רכס הגדעונים

אתרים במסלול: רכס הגדעונים באיתמר הצופה לארומה, צלמון, שכם, עפרה ועוד

אבימלך וגדעון, אב ובנו, כל כך דומים, כל כך שונים. שניהם גדלו באותו מקום- במרחב הסובב את העיר שכם, לשניהם הייתה כריזמה ודוגמא אישית כבירה. אבל כאן מסתיים הדמיון. האחד הוביל את עמו לתשועה אדירה מול מדיין, והשני הוביל את עמו למלחמת אחים רצחנית. נצא לשטח, למרחב בו פעלו הדמויות: בין עפרה לארומה, בין תבץ להר צלמון- ונראה כיצד השטח עיצב את אישיותם.

דביר רביב

ארכיאולוג וחוקר תנ"ך שמחקריו פורצי הדרך שינו את התפיסה אודות היקפו של מרד בר כוכבא. מחבר סדרת הספרים "המדריך למטייל בשומרון" העוסקת בחיבור השטח לאירועי התנ"ך. מרצה בכיר בחוג ללימודי ארץ ישראל באוניברסיטת בר אילן ואיש שטח ברמ"ח אבריו.

להרשמה לטיול

תקנון ההשתתפות

1. תנ"ך ישראלי הוא לא בית ספר שדה או גוף טיולים. התוכנית איננה חלק מתוכנית תנ"ך ישראלי, והיא ניתנת כצ'ופר והטבה לסיום ספר שופטים.

2. לשמחתנו נבנתה קהילת חברים גדולה ל"תנ"ך ישראלי" וגם מספר המשתתפים האפשרי בכל סיור הוא מוגבל. לכן – כל בעל מנוי יכול לצרף לטיול אך ורק בני משפחה גרעינית (בני זוג וילדים בלבד).

3. כל מנוי יכול להירשם לסיור אחד. במידה ויהיו מקומות פנויים נודיע על מקום בסיורים נוספים. ורגע לפני שאתם נרשמים: בבקשה- לא להירשם סתם. זה תופס מקום לאחרים. תרשמו רק אם אתם באמת מתכננים להגיע.

4. כדי שנוכל להערך בהתאם: ניתן לבטל עד 48 שעות מראש בלבד, במידה ונרשמתם ולא הגעתם ללא הודעה מוקדמת – נאלץ לגבות קנס בגובה 50 ₪ (המטרה היא בסך הכל למנוע הרשמה סתם, ולאפשר לכל מי שמעוניין להיות).

5. שימו לב: המיקום שרשום בפרטים על כל טיול- הוא מיקום מקורב. את המיקום המדויק תקבלו לאחר ההרשמה. במייל אישור ההרשמה יהיה קישור לקבוצת ווטסאפ של הטיול. היא תהיה קבוצה שקטה- אנחנו ממליצים מאוד להיכנס אליה.

6. דבר אחרון וחשוב – אין לנו ביטוח עליכם. ההשתתפות בסיורים היא על אחריותכם בלבד, נא לדאוג להצטייד בשתייה ובנעליים נוחות. הסיורים בטוחים ונוחים, אבל האחריות האישית היא עליכם. כל המצטרף לאירוע מודע לכך שהאחראיות הרפואית, הביטוחית והביטחונית היא עליו בלבד.