• י"ב תשרי 27.9.23

בעקבות משל יותם

אתרים במסלול: הגן הבוטני באוניברסיטת הר הצופים

משל יותם משתמש בצורה חזקה בנופי הטבע והחקלאות הארצישראליים. גםנים, תאנים, ענבים, ארזי לבנון, ומעל כולם- האטד המסתורי. הגן הבוטני בהר צופים הוא פנינה ייחודית והוא מאגד צמחים ארצישראליים מכל רחבי הארץ. בסיור עם עטרה כץ, מומחית לחי והצומח של ארץ ישראל, נכיר את הצמחים השונים ממשל יותם, נראה אותם בדיוק בזמן שהם נותנים פירות בעונת הסתיו, נתחקה אחרי התעלומה סביב האטד המפורסם, ודרך כך נבין את סיפורו של אבימלך בן גדעון. את הסיור נקנח בתצפית מרהיבה לארץ בנימין בעקבות סיפור בני בנימין בסיפור פילגש בגבעה

עטרה כץ

בעלת תואר שני בארץ ישראל וארכיאולוגיה ואשת טבע ושטח בנשמתה, מדריכת טיולים ותיקה שניהלה את מחלקת ההדרכה בבית ספר שדה כפר עציון ורכזת קמפוסים למדריכי טיולים, מומחית בחי והצומח של ארץ ישראל ובחיבורם למורשת ישראל ולחיי היום יום.

להרשמה לטיול

תקנון ההשתתפות

1. תנ"ך ישראלי הוא לא בית ספר שדה או גוף טיולים. התוכנית איננה חלק מתוכנית תנ"ך ישראלי, והיא ניתנת כצ'ופר והטבה לסיום ספר שופטים.

2. לשמחתנו נבנתה קהילת חברים גדולה ל"תנ"ך ישראלי" וגם מספר המשתתפים האפשרי בכל סיור הוא מוגבל. לכן – כל בעל מנוי יכול לצרף לטיול אך ורק בני משפחה גרעינית (בני זוג וילדים בלבד).

3. כל מנוי יכול להירשם לסיור אחד. במידה ויהיו מקומות פנויים נודיע על מקום בסיורים נוספים. ורגע לפני שאתם נרשמים: בבקשה- לא להירשם סתם. זה תופס מקום לאחרים. תרשמו רק אם אתם באמת מתכננים להגיע.

4. כדי שנוכל להערך בהתאם: ניתן לבטל עד 48 שעות מראש בלבד, במידה ונרשמתם ולא הגעתם ללא הודעה מוקדמת – נאלץ לגבות קנס בגובה 50 ₪ (המטרה היא בסך הכל למנוע הרשמה סתם, ולאפשר לכל מי שמעוניין להיות).

5. שימו לב: המיקום שרשום בפרטים על כל טיול- הוא מיקום מקורב. את המיקום המדויק תקבלו לאחר ההרשמה. במייל אישור ההרשמה יהיה קישור לקבוצת ווטסאפ של הטיול. היא תהיה קבוצה שקטה- אנחנו ממליצים מאוד להיכנס אליה.

6. דבר אחרון וחשוב – אין לנו ביטוח עליכם. ההשתתפות בסיורים היא על אחריותכם בלבד, נא לדאוג להצטייד בשתייה ובנעליים נוחות. הסיורים בטוחים ונוחים, אבל האחריות האישית היא עליכם. כל המצטרף לאירוע מודע לכך שהאחראיות הרפואית, הביטוחית והביטחונית היא עליו בלבד.