• י"ח אלול 4.9.23

אל נופי שילה

אתרים במסלול: תל שילה הקדומה, בית הכנסת בשילה- דמוי המשכן, תצפית הלבונה

ספר שופטים מסתיים בשני סיפורים מכוננים: פסל מיכה וסיפור פילגש בגבעה. המעניין הוא ששני הסיפורים הסתיימו במרחב של שילה, עיר הבירה של תקופת השופטים. מדוע דווקא שם? מה היה מעמדה של שילה בימי השופטים? וכיצד נופי הכרמים של שילה עיצבו את הסיפורים? נצא למרחב הייחודי של שילה והר אפרים כדי לקבל את התשובות

אפרת נתן

מורת דרך ומרצה ביד יצחק בן צבי ומוותיקות בית ספר שדה עפרה, אשת תנ"ך שורשית שחיה את השטח ועוסקת בחיבור בין השטח והנוף לסיפור המקראי.

להרשמה לטיול

תקנון ההשתתפות

1. תנ"ך ישראלי הוא לא בית ספר שדה או גוף טיולים. התוכנית איננה חלק מתוכנית תנ"ך ישראלי, והיא ניתנת כצ'ופר והטבה לסיום ספר שופטים.

2. לשמחתנו נבנתה קהילת חברים גדולה ל"תנ"ך ישראלי" וגם מספר המשתתפים האפשרי בכל סיור הוא מוגבל. לכן – כל בעל מנוי יכול לצרף לטיול אך ורק בני משפחה גרעינית (בני זוג וילדים בלבד).

3. כל מנוי יכול להירשם לסיור אחד. במידה ויהיו מקומות פנויים נודיע על מקום בסיורים נוספים. ורגע לפני שאתם נרשמים: בבקשה- לא להירשם סתם. זה תופס מקום לאחרים. תרשמו רק אם אתם באמת מתכננים להגיע.

4. כדי שנוכל להערך בהתאם: ניתן לבטל עד 48 שעות מראש בלבד, במידה ונרשמתם ולא הגעתם ללא הודעה מוקדמת – נאלץ לגבות קנס בגובה 50 ₪ (המטרה היא בסך הכל למנוע הרשמה סתם, ולאפשר לכל מי שמעוניין להיות).

5. שימו לב: המיקום שרשום בפרטים על כל טיול- הוא מיקום מקורב. את המיקום המדויק תקבלו לאחר ההרשמה. במייל אישור ההרשמה יהיה קישור לקבוצת ווטסאפ של הטיול. היא תהיה קבוצה שקטה- אנחנו ממליצים מאוד להיכנס אליה.

6. דבר אחרון וחשוב – אין לנו ביטוח עליכם. ההשתתפות בסיורים היא על אחריותכם בלבד, נא לדאוג להצטייד בשתייה ובנעליים נוחות. הסיורים בטוחים ונוחים, אבל האחריות האישית היא עליכם. כל המצטרף לאירוע מודע לכך שהאחראיות הרפואית, הביטוחית והביטחונית היא עליו בלבד.