• כ' אלול 6.9.23

אל דרום ההר

אתרים במסלול: מסלול רגלי עוצר נשימה ברכס הר עמשא

השופט הראשון בספר שופטים הוא עתניאל בן קנז מדרום הרי יהודה. לצד זה ספר שופטים נפתח בנדודי שבט הקיני באזור ערד. האם יש קשר בין השניים? בסיור ייחודי בתצפיות עוצרות נשימה בהר עמשא, נשקיף על שני המרחבים: על דרום הרי יהודה, ועל נגב ערד, וננסה להבין את הקשר המפתיע בין עתניאל הקנזי לבין העם הקיני ששניהם מככבים בתחילת ספר שופטים.

מיכה ארז

איש מדבר ייחודי שחי עם משפחתו את אורח החיים המדברי הקדום על גדות וואדי בהר הנגב שבו שיחזר את החקלאות המדברית העתיקה. מיכה מדריך שנים ארוכות בכל רחבי הארץ ומתמחה באורח החיים הנוודי הקדום במדבריות הארץ.

להרשמה לטיול

תקנון ההשתתפות

1. תנ"ך ישראלי הוא לא בית ספר שדה או גוף טיולים. התוכנית איננה חלק מתוכנית תנ"ך ישראלי, והיא ניתנת כצ'ופר והטבה לסיום ספר שופטים.

2. לשמחתנו נבנתה קהילת חברים גדולה ל"תנ"ך ישראלי" וגם מספר המשתתפים האפשרי בכל סיור הוא מוגבל. לכן – כל בעל מנוי יכול לצרף לטיול אך ורק בני משפחה גרעינית (בני זוג וילדים בלבד).

3. כל מנוי יכול להירשם לסיור אחד. במידה ויהיו מקומות פנויים נודיע על מקום בסיורים נוספים. ורגע לפני שאתם נרשמים: בבקשה- לא להירשם סתם. זה תופס מקום לאחרים. תרשמו רק אם אתם באמת מתכננים להגיע.

4. כדי שנוכל להערך בהתאם: ניתן לבטל עד 48 שעות מראש בלבד, במידה ונרשמתם ולא הגעתם ללא הודעה מוקדמת – נאלץ לגבות קנס בגובה 50 ₪ (המטרה היא בסך הכל למנוע הרשמה סתם, ולאפשר לכל מי שמעוניין להיות).

5. שימו לב: המיקום שרשום בפרטים על כל טיול- הוא מיקום מקורב. את המיקום המדויק תקבלו לאחר ההרשמה. במייל אישור ההרשמה יהיה קישור לקבוצת ווטסאפ של הטיול. היא תהיה קבוצה שקטה- אנחנו ממליצים מאוד להיכנס אליה.

6. דבר אחרון וחשוב – אין לנו ביטוח עליכם. ההשתתפות בסיורים היא על אחריותכם בלבד, נא לדאוג להצטייד בשתייה ובנעליים נוחות. הסיורים בטוחים ונוחים, אבל האחריות האישית היא עליכם. כל המצטרף לאירוע מודע לכך שהאחראיות הרפואית, הביטוחית והביטחונית היא עליו בלבד.